Ventspils Vasaras Tūrisma sezonas atklāšana

Ventspils Piedzīvojumu parkā ar pasākumu „ Ventiņ, braucam piknikā!” 17.maijā atklās jauno Ventspils vasaras tūrisma sezonu, kuru tradicionāli ievadīs velobrauciens pa pilsētas ielām.
Ventspils Vasaras Tūrisma sezonas atklāšana
Velobrauciens notiks trijās trasēs - garā trase (9 km) un divās mazās trasēs bērniem (1,7km un 2,1 km).

Pulcēšanās notiks Ventspils Piedzīvojumu parkā. Pirmie trasē dosies bērni vecumā līdz 9 gadiem, pulcēšanās no plkst. 10:30 līdz 10:55, starts plkst. 11:00. Bet garās trases dalībniekiem pulcēšanās starta vietā no plkst. 11:30 līdz 11:55, starts plkst. 12:00.

Garā trase (9 km)  - Starts Piedzīvojumu parkā - Saules iela - Lielais prospekts - Kroņu iela - Loču iela - K.Valdemāra iela - Ostas iela - Prāmju iela - Kuldīgas iela - Ganību iela - Krustkalnu iela - finišs Piedzīvojumu parkā.

Bērnu distance īsā (1,7km)  - Starts Piedzīvojumu parkā - Saules iela - Riņķu iela - Ganību iela - Krustkalnu iela - finišs Piedzīvojumu parkā.

Bērnu distance garā (2,1 km) - Starts Piedzīvojumu parkā - Saules iela - Pionieru iela - Ganību iela - Krustkalnu iela - finišs Piedzīvojumu parkā.

Katrs velobraucējs pēc finiša saņems īpašo sertifikātu un uzlīmi, kā arī dalībnieki tiks cienāti ar sportisku cienastu. No plkst. 13:00 notiks velobrauciena nomināciju uzvarētāju apbalvošana.

Apbalvoti tiks sekojošu nomināciju uzvarētāji:

 • Atraktīvākais velobraucējs
 • Krāšņākais velobraucējs
 • Dāmīgākā velobraucēja
 • Skaļākais velobraucējs
 • Mis velobraucēja
 • Misters velobraucējs
 • Svarīgākais velobraucējs
 • Ziedošākā velobraucēja
 • Izturīgākais velobraucējs
 • Lielākā velosipēda īpašnieks
 • Krāsaināka velosipēda īpašnieks
 • Neparastākā velosipēda īpašnieks
 • Atsevišķa balva - pateicības kolektīviem virs 20 dalībniekiem (tiks apbalvoti 20 kolektīvi)
Paralēli velobraucienam notiks plaša kultūras programma, jau no plkst. 10.30 bērnu velobrauciena pulcēšanās vietā spēlēs Ventspils Juniora Bigbends, bet uz centrālās skatuves muzicēs popgrupa „Jūras akmentiņi", savukārt startu bērnu velobraucienam dos pasaku tēli - pūķi un brīnumdaris.

Pieaugušo velobrauciena pulcēšanās vietā spēlēs pūtēju orķestris "Ventspils", bet pirms starta uzrunu teiks Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Priekšnesumus sniegs arī Ventspils mūzikas vidusskolas estrādes un džeza mūzikas nodaļas audzēkņi, Ventspils pilsētas un novada amatiermākslas kolektīvi- Ugāles vidējās paaudzes deju kolektīvs „Spiekstiņi", folkloras kopa „Pūnika" no Popes, dziesmu ansamblis „Ventiņ" u.c. Bet īpašais pasākuma viesis būs Ivo Fomins ar grupu.

Visas dienas garumā darbosies Piedzīvojuma parka atrakcijas ar atlaidēm velobrauciena dalībniekiem.

Tā kā 2014.gads ir pasludināts par gastronomisko tūrisma gadu, tad Piedzīvojumu parka teritorijā ikviens tiks aicināts iepazīt un piedalīties „Tūrisma piknikā". Tirdzniecības/prezentācijas vietās savu produkciju demonstrēs un tirgos Ventspils pilsētas un Ventspils novada amatnieki /siers, maize, medus, alus, vīns, sklandrauši/. Ar muzikāliem priekšnesumiem ikvienu priecēs gan dejotāji, gan dziedātāji no Ventspils pilsētas un novada. Piedzīvojuma parkā būs atvērta „Ventu banka". Varēs piedalīties konkursos un pelnīt ventus.

Pasākuma organizatori aicina Ventspils pilsētas iedzīvotājus un viesus piedalīties šajā aktīvās atpūtas pasākumā, rast tajā prieku un pavadīt piedzīvojumiem bagātu dienu  kopā ar savu ģimeni, kolēģiem un draugiem!