Kurzemes tūrisma piedāvājumu iepazīst Polijas žurnālisti un tūrisma eksperti

2013. gadā laikā no 24. līdz 26.aprīlim Kurzemes tūrisma piedāvājumu iepazīst Polijas žurnālistu, tūrisma operatoru un valsts pārstāvju delegācija.
Viesi pārstāv valsts lielākos  tūrismam un biznesam veltītos masu saziņas līdzekļus: žurnālus „Forum Pomorskie” un „Poznaj Šwiat”, portālus wybrzeze24.pl, dobrewladomosci.pl un podroze.pl, lielāko valsts TV kanālu Oddzial Katovice, Polskie Radio Lodzas filiāli, informācijas aģentūru PAP un laikrakstu Gazeta Gdanska. Delegācijā piedalās arī Latvijas vēstniecības Polijā pārstāvis, neatkarīgā žurnāliste, divu lielāko tūrisma aģentūru pārstāvji, kā arī Polijas tūrisma ārējā mārketinga speciālists, kurs nodrošina Polijas valsts dalību starptautiskajās tūrisma izstādēs.

Polija ir viens no Latvijai tuvākajiem un lielākajiem tūrisma tirgiem, uz kuru līdz šim nav vērstas apjomīgas mārketinga aktivitātes, tādēļ šī poļu delegācijas vizīte ir īpaši augstu vērtējama. 2012.gada nogalē Kurzemes Tūrisma asociācija piedāvāja Polijas vēstniecībai iepazīstināt poļu žurnālistus un tūrisma operatorus ar atpūtas iespējām Kurzemē, un jau šī gada sākumā tika saņemta apstiprinoša informācija, ka Polijas žurnālisti un tūrisma nozares speciālisti ir ieinteresēti informēt Polijas iedzīvotājus par atpūtu Kurzemē. Lielākā interese Polijas pārstāvjiem ir par atpūtas iespējām pie Baltijas jūras, tādēļ šoreiz viesiem tiks parādītas Kurzemes lielākās piejūras pilsētas Liepāja un Ventspils, kā arī citi tūrisma piedāvājumi jūras piekrastē - Pāvilostā un Jūrkalnē.

Vizītes laikā Polijas viesi iepazīs Liepājas pilsētas kultūras tūrisma piedāvājumu - pludmali un Karostu, Pāvilostas novada "Ievlejās" nogaršos īstu lauku maizi un apskatīs Jūrkalnes stāvkrastu. Ventspils tūrisma informācijas centrs viesiem prezentēs piedāvājumu ģimenēm ar bērniem (Piejūras parku, Mazbānīti, akvaparku un Planetāriju). Delegāciju pavada Liepājas gide Ingrīda Burģe, kas ar viesiem var sarunāties viņu dzimtajā - poļu - valodā.

Polijas žurnālistu vizīti Kurzemē organizē Kurzemes Tūrisma asociācija (KTA) sadarbībā ar Tūrisma attīstības Valsts aģentūru, un tā notiek projekta "Central Baltic Cycling" ietvaros.  Projektā "Central Baltic Cycling" jeb pilnajā nosaukumā "Velomaršrutu tīkla attīstība un uzlabošana Centrālbaltijas teritorijā" piedalās septiņi partneri no četrām valstīm - Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas. Latviju projektā pārstāv Zemgales Plānošanas reģions, Kurzemes un Vidzemes tūrisma asociācijas, kā arī Jelgavas Reģionālais tūrisma informācijas centrs. No Kurzemes projektā iesaistījušas Talsu, Kandavas, Kuldīgas, Saldus, Ventspils, Engures, Tukuma, Pāvilostas u.c. novadu, kā arī Ventspils un Liepājas pilsētu pašvaldības.

Informāciju sagatavoja:

Jana Bergmane
izpilddirektore
Kurzemes tūrisma asociācija
Tālr. +371 20371650+371 20371650
E-pasts: jana@kuldiga.lv