Krieviski rakstošo Latvijas mēdiju vizīte Kurzemē

2013.gada 3.septembrī piedalīties žurnālistu vizītē pa Kurzemi, lai iepazītu tūrisma un atpūtas iespējas aicināti visi krieviski rakstošie mēdiji Latvijā.
Šoreiz tiek apsekota Rīgas tuvākā daļa – Ziemeļaustrumkurzeme – Tukuma un Talsu apkārtne.

Žurnālistu vīzīte ieplānota, lai popularizētu Kurzemes tūrisma iespējas - piedāvāt iepazīt šejienes bagāto kultūrvēsturisko mantojumu un velotūrisma kā pārvietošanās veidu. Lai atšķirtos no citiem reģioniem, šai vizītei kā akcentu plānots likt uz gastronomisko tūrismu, jo - lai kā arī neceļotu - ar velo vai auto, ceļotājam paēst ar baudu vai nodegustēt ko savai mītnes vietai neparastu vienmēr būs interesanti.

Šī tūre ir veidota speciāli Latvijā krieviski rakstošajiem mēdijiem, kuriem varētu interesēt savu publikāciju vidū, kas saistīts ar atpūtu un ceļošanu, stāstīt par netāliem un jaukiem ceļojumiem, kas iespējami tepat Latvijā - darbdienu vakaros pēc darba vai nedēļas nogalēs. Strādājot tūrisma izstādēs un runājot ar Latvijā dzīvojošiem nelatviešu tautības iedzīvotājiem, esam secinājuši, ka ceļošana pa Latviju viņiem ir pārsteigums, jo iepriekš nav to darījuši vai pievērsuši uzmanību tam, ko var apskatīt ārpus Rīgas vai dzīvojot citā reģionā.

Žurnālistu vizītes laikā tiks apmeklēta Pure Chocolate Šokolādes muzejs, kur tiks noskaidrota šokolādes vēsture un trifeļu tapšanas process, kā no graudiem tiek gatavoti produkti Stendes Selekcijas un izmēģinājumu stacijā. Dabas parkā "Talsu paugurainie" apmeklēs Kamparkalnu un skatu tornis, Šlokenbekas muižā tiks degustēti dažādi Kurzemes reģiona vīni un Degolē ražoti sieri. Kā arī tiks apmeklēta atjaunotā Lielā Ķemeru tīreļa taka Ķemeru Nacionālā parka teritorijā.

Pašlaik vizītei jau pieteikušies 6 žurnālisti no tādiem laikrakstiem un žurnāliem kā "Latgales Laiks", "Nedeļa Ogre", "Capital", "Subbota" un "Ļubļu"