Velomaršruti Liepājas pilsētā

Liepājā un apkārtnē šobrīd ir izbūvēti tikai daži velo ceļu posmi, kas pagaidām nav savstarpēji savienoti. Bukletā ietvertos velo maršrutus ir izstrādājuši tūrisma speciālisti.
Velomaršruti Liepājas pilsētā
Tie galvenokārt ved pa esošo ceļu tīklu, velotūrismam piemērotām takām un celiņiem. Veidojot maršrutus, ir izvēlēti tie autoceļi, kur ir mazāka satiksme un kas piemērotāki velotūrismam. Liepājā maršruti pagaidām nav marķēti.

Šajā izdevumā atradīsiet sekojošus maršrutus:

1) Via Liepāja (12 km) - Cauri Liepājai, izmantojot ES līdzfinansējumu, tiek veidots veloceliņš. Tas ved pa ielām, kur gājēju ietve tiks apvienota ar velo ceļu, kā arī vedīs pa parkiem un pludmalei blakus esošo mežu.

2) Vecliepāja (11 km) - Maršruts piemērots visu vecuma grupu cilvēkiem, kam patīk aktīvā atpūta. Maršruts aptver Vecliepāju, kas atrodas teritorijā starp Liepājas ezeru, Baltijas jūru un tirdzniecības kanālu. Tas iepazīstina ar Vecliepājas arhitektūras un dabas bagātībām. Tas līkumo cauri pilsētas centram, gar kanālu, pa vēsturiskajām ielām, Jūrmalas parku, pludmali un gar ezeru. Maršruts ved pa asfaltu, bruģi un jūras krastu.

3) Noķer vēju jūrmalā! (5,5 km)   - Maršruts piemērots ģimenēm ar pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem, jo virzās pa vietām, kur nemaz nav autotransporta vai kur auto brauc maz. Tas daļēji atvasināts no maršruta „Vecliepāja". Maršruts sākas pie Promenādes, kas ir viena no populārākajām pastaigu vietām Liepājā. Te var apskatīt Dzintara pulksteni, strūklaku, burinieku „Libava" un zvejas kuģus. Jūrmalas parks ir iemīļota atpūtas vieta liepājniekiem un pilsētas viesiem. Bērnus gaida rotaļu laukums un skeitparks. Gan vecākiem, gan bērniem patiks Zilā karoga pludmale!

4) Karostas valdzinošais skarbums vai skarbais valdzinājums - 12 km pa Karostu, kopējais garums no pilsētas centra - 30 km Tā kā Kalpaka tilts, kas savieno Liepājas centrālo daļu ar Karostu, pašreiz tiek remontēts (remontu plānots pabeigt 2009. gada beigās), lai nokļūtu no Liepājas centra līdz Karostai, jāmēro samērā garš ceļš - vairāk kā 9 km. Maršruts līdz Karostai veidots pa autotransporta mazāk noslogotām ielām. Karostā uz ielām nav intensīva satiksme. Karosta radīta 19.gs. Krievijas impērijas vajadzībām, vēlāk tur saimniekoja Padomju armija. Tā bija civilpersonām nepieejama teritorija - „pilsēta pilsētā". Tagad tā ir unikāla un neatkārtojama vieta ar spēcīgiem un asiem kontrastiem, kā arī populāru tūrisma šovu vieta. Interesantākie apskates objekti: Sv.Nikolaja pareizticīgo katedrāle, Karostas cietums, manēža, Kalpaka tilts, Ziemeļu mols, Jūras virsnieku saieta nams u.c.